Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hangi talent yapısı daha iyi?

3 posters

hangi talent yapısı daha iyi? Empty hangi talent yapısı daha iyi?

Mesaj  katil C.tesi Nis. 12, 2008 8:36 pm

bu gun raidlerde diger melee dps lerede faydam olsun diye hemo ya dondum ve talentleri incelerken bir suru yeni ozelliklede karsıalstım hatta sworda olan onyargılarımı yıkacak seylerle karsılastım 25 kişilik raidlerde soyle bir durum oluyor 25 kisinin hareketleri vs leri internetten aktarılmaya kalkıldıgında gerekli band genisligi cok artıyor ve lag olmasada anlık kesintiler olusuyor bir bakıyorum mobun onundeyim sanırım bu nedenle dager verimli kullanmak dahada zorlasıyor ki 2 haftadır gearıma gore dps az gibi geliyordu bana nedenini buna baglamaya karar verdim Smile
sub talentini incelemeye basladım baktımki hemo icin soyle diyor %120 wapon dmg (benim statlarıma gore 564 661 dmg aralıgım var en dusugunu alırsak 564 / 100 * 20 = 113 dmg daha ekleyerek vuruyor ve homoyu alabimek icin gereken serrated blades talentide dusmanda 560 armoru yok sayıyor buda yaklasık %4 luk dmg artısı demek dahada incelemeye devam ettigimde sinister calling talentinde %15 agi verirken birde hemoya %10 dmg eklendigini farkettim yani weapon dmg + 113 dmg ve %114 luk toplam dmg te bir artıs soz konusu hemo vurunca ve 1700 luk critler falan godum normal moblarda en son birsey daha farkettim raiddeki bosslarda genlde %50 den sonra wipe yiyoruz ya dirty deeds talentinde mobun canı %35 in altına dustugunde %20 lik dmg artısı olucanı hepiniz okumussunuzdur hemo sayesinde onuda aldım en gusel yanıda asıl bomba aslında burası daha once hic hesaba katmadıgım bişi grullda basımıza gelen neden yattıgımızı anlayamadıgımız bir combat olmustu hatırlarsanız cheat death a da talent verdim ve artık raidlerde bir anda olmek yok healerın bana yetismesi icin 3 saniyesi daha var artık raidi bir anda dps siz bırakmak yok:P ayrıca agro dusuren talentide alabildim ve eviscerate 3400 critledi zehirlerim artık %20 daha cok dmg vericek
tabii eksi yonleride var combata vermedigim icin hit ratingim %5 azalmıs oldu bitirici vuruslarım artık dodge gecebilecek ve expertise ratingimde 10 azalmıs oldu enerjy yenileme hızım dusmus oldu adrenaline rushtan vazgecmek zorunda kaldım off hand weapon dmg i %50 azaldı en cok uzuldugumse s&d surem kısaldı
daha raide girmedigimden gercek farkı orda gorucem sanırım ama sizinde bu konud ayorumalrınızı bekliyorum artık 25 kişilik raidlerde latency nedeniyle dagerin daha ustun olamayacagını anladım acaba combat swordmu daha iyi dps yapıcaktır hemo swordmu veya sub talentindeki hemoları aldıktan sona 21 puanı combat talentinemi harcamalı yoksa assasion talentinemi

su anki talentimin digerinden daha faydalı oldugunu gorursem yukarda anlattıgım sebeplerden oturu 25 man raidlere girecek arkadaslardan raid zamanında bu talente gecmelerini isteyebilirim aklınızda bulunsun
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
hangi talent yapısı daha iyi? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100hangi talent yapısı daha iyi? Right_bar_bleue

hangi talent yapısı daha iyi? Empty Geri: hangi talent yapısı daha iyi?

Mesaj  Qorel Paz Nis. 13, 2008 2:00 pm

Eğer daggerı bırakıyorsan sinister strike ı kullanmaya başlıcaksın muhtemelen ve bence hemo snister strike tan çok çok daha iyi bir skill. Enerjisi daha düşük, dps si kafa kafaya ve sadece roguenin değil tüm raidin dps sini arttırıyor. İtemlerim pvp ağırlıklı olmasa hit rating sorunumda olmasa mace kullandığım için kesinlikle subtlety tercih ederdim.

Sadece pve düşünüyor ve türkiyenin bağlantısınada güvenseydim dagger-combat olurdum oda ayrı tabi. Kanıtlanmış bir gerçek diye düşünüyorum daha fazla dps yapıyorlar...

Ayrıca geçen gün aklıma geldi.

http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/rogue/talents.html?0000000000000000000003021550120055100000010005002530002311210500000

preparation eskiden adrenalinide açarken en çok tercih edilen talentlerdenmiş sonra nerflemişler tabi artık açmıyor. Aslında denemek lazım genede işe yaraya bilir hem AR hem Hemo hem precision birlikte nasıl olur diye...

Qorel
Honored
Honored

Talent : Combat-Mace
Raid Puanı :
hangi talent yapısı daha iyi? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100hangi talent yapısı daha iyi? Right_bar_bleue

hangi talent yapısı daha iyi? Empty sub hemodan ilk izlenimlerim

Mesaj  katil Ptsi Nis. 14, 2008 6:37 pm

onceki combat dager talentime gore az bir dps kaybı oldu ama onuda denk silahlarım olmadıgın icin olabilecegini sanıyorum cunku main 97 dpslik dager off hand 91 dps lik dager vardı ve 2 sindede mongose vardı bu talentte mainde 91 dps mace ve off handade mongose basılı olamsı nedeniyle 97 dps lik dageri aldım ve gusel bir kombinasyon olmadı ama imaknlar bu sekildeydi ve az bir dps kaybıyla gunu kapamıs olduk sanırım silahları denk olacak sekilde ayarlayınca kayda deger bir dps kaybım olmayacaktır. raidde en son olenlerden oldum hep cheat dead talenti sayesinde elim hep adrenaline rush ve blade furrye gitti ama olmadıgı icin basamqadım Smile ozellikle mag ın % 300 dmg aldıgı sıralarda elim kolum baglı kaldı gibi hissettim bunların yanında combat talentteki hit ce suprise attacks talentlerinin nekladar degerli talentler oldugnu anladım Smile cunku skillerim dahi dodge gecti belki 4 k vuracagım eviscerate veya 2 k vuracagum hemo dodge gecip hic oldu, bir suru beyaz dmg miss gecti belki de 1500 beyaz dmg vuracagım yerde miss yazısı gordum 1500 e kadar cıkan beyaz dmgler 3600 e kadar cıkan evis 2000 e kadar cıkan hemo gordum ama o yuksek dmg lerden daha fazla miss ve dodge gordum ozellikle dodge cok canımı sıktı. Xexxay benden 50 dps ile daha yukardaydı oda sanırım blade furry ve adrenalien rush u %300 dmg aldıgı esnada iyi kullanamsıyla oldu ne yazıkki sub talentte onalardan mahrum kalıyoruz tabii ben hemo vurunca sizin dmg lerde armıs oldu Smile(Xexxay sende bu konuyla ilgili bi yorumun varsa yazarsan sevinirim en verimli nasıl oluruz tespit etmek icin faydalı olucaktır)
sonuc olarak su anki dusuncem talent olarak combat dager latency nedeniyle tam verim alınabilecek bir talent degil hemo dodge ve missler nedeniyle sıkıntı yaratıyor expertise rating ve hit rating kastıktan sonra sorun kalmayabilir combat sworddan daha iiysini yapabilir ama combat swordun daha cok is yapacagı dusuncesi hakim olmaya basladı
hemo olamk icin ap gerekli diye duısunuyorum yanlıs bilmiyorsam karakter penceresindeki dmg in %20 sini alıp ustune ekleyip hesaplıyor eger oyleyse sinister strike 98 dmg ekliyor benim su anki statlarıma gore en dusuk dmg denk gelmis olsa bile 112 dmg ustune ekliyor yani dmg ne kadar buyukse okadar cok dmg ustune eklemis olacak dmg iniz dusukse sinisterla comabat talentinin ayrıcalıklarından faydalanın 2000 ap yi gecince hemoyu deneyin derim bu talentle biraz daha oynayıp bir sure sonra sub talentin yanına combat talent koymayı denicem

ha bu arada su addonu da tavsiye edeyim cok gusel ozellikleri var kimin ne kadar critlediigni kimin nekadar missledigini faaln gorebiliyosunuz "Recount"
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Talent : pve hemo
Raid Puanı :
hangi talent yapısı daha iyi? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100hangi talent yapısı daha iyi? Right_bar_bleue

hangi talent yapısı daha iyi? Empty Geri: hangi talent yapısı daha iyi?

Mesaj  xexxay Ptsi Nis. 14, 2008 8:12 pm

gerekli açıklamarı ve gözlemleri gayet güzel yapmışın hemonun raid e güzel bir katkısı olduğu bariz bir gerçek.fakat bu dps artışı seni çok sınırlıyosa çok da gerek yok die düşünüyorum.sub ın cheat death skill i de çok ii bir skill ama rog. öldüyse raid de bir sıkıntı olmuş demektir ve büyük ihtimalle boss u indiremez die düşünüyorum Smile bu konu aslında gerçekten çok karışık scratch zamanla denyerek öğrenmek gerekir die düşünüyorum mesela grullda bir hafta hemo ile diğer hafta da eski talentle denenebilir ve raiddeki fiziksel hasar veren dps lerin yaptığı treat ler karsılastırılabir. tabi itemlerin de değişmemesi gerekli yani bunu uygulamak ta gerçekten zor.belki 2 kişi de denenebilir belli bir boss üzerinde bir de healer yardımıyla veya bir gün 3 rog. 1 healer 1 tank bir dungeon yaparız ve değişik talent seçeneklrin verimini gözlemleyebiliriz Very Happy
xexxay
xexxay
Honored
Honored

Talent : PVE Combat Dagger
Raid Puanı :
hangi talent yapısı daha iyi? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100hangi talent yapısı daha iyi? Right_bar_bleue

- Similar topics